Wsiadajcie madonny, czyli karuzela do Szczecina

Moje drogie Kółko Oborowe. Oto nadejszła wiekopomna i tak dalej, i wspólnymy siłamy dorobily my się własnego, niepowtarzalnego, jedynego na świecie Forum Obory Kanionka, w skrócie FOK (no co, mnie to akurat bawi).

I teraz dwie istotne, albo i cztery, informacje. Pierwsza jest taka, że głównym Adminem Forum został Atos, bo my już na nic nie mamy czasu, a Laser się nie nadaje – przy pierwszej lepszej sprzeczce zwęszyłby AFERĘ, odczuł potrzebę natychmiastowej, bezpardonowej interwencji, i zbanował wszystkich jak leci. No więc Atos. I nie myślcie przypadkiem, że jako osoba niepełnosprawna Atos sobie nie poradzi, bo Atos jest szybki jak meteor i umie obsługiwać myszkę, bo Kotek mu kiedyś jedną przyniósł i Atos sobie z nią poradził w mgnieniu oka, więc jak trzeba będzie komuś nogi z du… Dobra, resztę listu motywacyjnego Atosa zachowam w tajemnicy, a tymczasem istotna informacja numer dwa.

Forum posadowione jest na tym samym skrawku płatnego serwera, co blog Kanionek.pl. Miejsca jest na nim ilość skromna, i podczas gdy słowa Waszego pisanego pomieści ono bez liku, to z załącznikami po dziesięć mega mógłby już być problem. Dlategoż i wzwiązkuztym, ograniczyliśmy dopuszczalną wielkość załączników, i tak np. pliki tekstowe w formacie .doc i .docx nie będą mogły liczyć sobie więcej, niż 1 MB, załączniki w formacie .pdf – 2 MB, a jotpegi i gify 500 KB.

Jpg to bodaj najbardziej popularny i przyjazny format plików graficznych, a ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że właśnie zdjęć będzie najwięcej, to stąd taki rozmiar. Jeśli Wasz aparat fotograficzny robi zdjęcia w formacie np. TIFF albo RAW i o takiej rozdzielczości, że Wasze fotki można wyświetlać na ekranach Multikina, to żeby takie zdjęcie zamieścić na Forum, trzeba je najpierw przekonwertować do formatu .jpg i zmniejszyć. 500 KB to naprawdę dużo jak na potrzeby forum i dla przykładu podam, że fotki, które zamieszczam na blogu, mają średnio 250 KB, a znakomitą większość Waszych chwalisiów zmniejszałam z np. 5 MB do 150 KB.

Jeśli chodzi o Działy Forum, to co ja Wam mogę poradzić. One są dokładnie takie, jak Kanionek, czyli takie, jak bilet do Szczecina, czyli wszystko jasne. Jeśli ktoś się nie odnajdzie i nie będzie wiedział, w jakim dziale zawiesić swój wątek, niechaj pisze do Atosa, a ten swą salomonową łapą rozstrzygnie. Jeśli zaś OD RAZU zauważycie, że ZDECYDOWANIE jakiegoś działu brakuje i Forum bez takowego będzie BEZ SENSU, to też piszcie do Atosa, a on Wam stosowny dział stworzy.

Co jeszcze… Tak, jak na każdym innym forum, również i na FOKu trzeba się zarejestrować, by móc dodawać wątki, czy zamieszczać wypowiedzi. Czyli wiadomo – login, hasło, adres e-mail. Chyba nie muszę wspominać, że nikt oprócz użytkownika nie pozna jego hasła logowania, nawet Atos, ani tym bardziej my? Po prostu nie ma takiej technicznej możliwości. Istotną informacją jest to, że wyłączyliśmy opcję weryfikacji adresu e-mail, mając na względzie osoby pragnące zawsze i wszędzie pozostać anonimowe, nienamierzalne, i ulotne niczym gazy płonącego ogona komety. Jednakowoż! Miejcie Państwo na uwadze, że podanie fikcyjnego adresu e-mail skutkuje brakiem możliwości otrzymywania wiadomości e-mail od innych użytkowników. Po zarejestrowaniu się na Forum można sobie przejść do swojego konta użytkownika i poustawiać różne opcje, czyli m.in. zdecydować, czy chcemy, czy nie chcemy, by inni użytkownicy mogli napisać do nas maila. Forum działa na standardowym silniku i “ogarnięcie” zasad jego działania nie powinno nastręczać żadnych problemów. Jeśli jednak coś, to wiecie do kogo pisać, a od biedy można zawsze zadać pytanie w komentarzach na blogu.

Miało być w skrócie, a wyszło jak zwykle. No to… Hulaj dusza na karuzeli, trzymajmy się poręczy, w górę ogon i serca, a oko oczywiście w bok!

którędy na Forum

Aha, na FOK prowadzi furtka umieszczona na zielonym pasku, na górze strony.

PS. A małe Rosoły od Wiolki wyglądają tak:

Rosołki Wiolki z mamusią

Rosołków pięć

Przy czym Wiolka zaznacza, że fotki robione telefonem i przy słabym oświetleniu, więc tak wyszły, a jeśli pogoda będzie sprzyjać, to może zobaczymy kurczaki na wybiegu :)

A Sieka uszyła takie śliczne, dziecięce kocyki:

kocyk dla dziewczynki

kocyk dla chłopca

A ja mam dla Was jeszcze trochę informacji z innej beczki, ale to już w następnym wpisie.

47 komentarzy

 • kasia96

  Ha! Pierwsza i tu i tam :) Świetny pomysł, może uda mi się za Wami nadążyć. Jedyny mankament jest taki, że nie rozpracowałam przycisku powrotnego na kanionka z FOKU :P Ale może to tylko moja wina.

 • O RAJUSIU!
  Automatyzacja, komputeryzacja i pikseloza w domu i zagrodzie!!

 • Modra

  Jestem oszołomiona, zachwycona i już za moment loguję się do forum. Kanionku wielkie brawa dla Departamentu Technologii za stworzenie Forum. Regulamin jasny, Admin z zasadami i mores w Oborze ma więc będzie porządek :-)
  No i oczywiście zamieram w oczekiwaniu na wpis.

 • Modra

  Holibka i przeoczyłam z wrażenia zdjęcia małych Rosołków. Puchate i do tego w ciągłym ruchu, bomba!
  A w kocykach intrygujący drugi plan :-)

  • kanionek

   Oko czytacza nie wybacza ;) Odkąd PandeMonia wypatrzyła opakowanie węgla w tabletkach, gdzieś w rożku zdjęcia z bigosem, trzy razy oglądam każdą fotkę przed zamieszczeniem, bo a nuż gdzieś w tle Andrzej będzie dłubał kopytkiem w nosie i będzie wielka kompromitacja ;)

   • Serio wypatrzyłam?! O matko, że też to nie była lecytyna! Ale obiecuję się poprawić, bo mam kolejne męty i wzrok mi poleciał co prawda tylko o 0,25D, no ale zawsze coś!

    • kanionek

     Ty się o nic nie martw. Ja mam już minus cztery w każdym paczale, i niedługo sama nie będę wiedziała, co Wam tutaj pokazuję ;)
     A skoro o zdjęciach mowa, to może wezmę się w końcu za przeglądanie tych trzystu siedemdziesięciu fotek, z których muszę coś ładnego wybrać do kolejnego wpisu.

 • Ola

  Nie wiedziałam, czy najpierw czytać do końca czy zaglądać na forum, robiłam więc jedno i drugie :D
  A czy to zdjęcie, to z nosem i okiem prawdopodobnie Ireny, to ja mogę na tapetę? Mogę? Mogę? Mogę?!!

  • kanionek

   To jest Bożena, która musi wiedzieć wszystko, i oczywiście, że możesz :)

   • Ola

    a gdzie rogi???

    • kanionek

     A gdzieś z tyłu :D
     Gdyby to były rogi Andrzeja, to inna sprawa. Są WSZĘDZIE I Zawsze wlezą w kadr.

     • Ola

      A więc Bożena od dziś towarzyszy mi w pracy. I co spojrzę na pulpit, to rżę. Dzięki Bożenka!

     • kanionek

      Niech Ci służy :)
      Ja w ogóle bardzo lubię Bożenę – ona tylko z pozoru jest nudna, gruba i małomówna. To mądra, przywiązana koza i bardzo, bardzo łasa na pieszczoty. Wystarczy, że się ją dotknie szczotką do czesania, a ona zastyga w bezruchu, przymyka oczy i czeka :) Kiedyś chciałam sprawdzić, jak długo trzeba ją czesać, żeby jej się znudziło. I do tej pory nie wiem, bo zawsze pierwsza wymiękam ;)

     • Ola

      odczuwam duuże powinowactwo :D

 • kanionek

  Babo Ago, Ciociu – Dział Techniczny pyta, czy chcecie Panie otrzymać prawa moderatorów w Waszym dziale, czy też może pasuje Wam opcja “na żywioł” i “niech się dzieje, co chce”.

 • baba Aga

  AAAAAAAA stoje w kącie z Ciocią !!!!! strasznie dumna tam stoję :)
  no i to będzie mój debiut bo ja nigdy na żadnym forum, a tu tak pięknie :)

 • baba Aga

  jak dla mnie to na żywioł bo ja też tak na żywioł pójde bom technicznie troszku opóźniona.

  • kanionek

   Spoko :) Atos mówi, że jak się zrobi jakiś dym, to on Ci udzieli przyspieszonego Kursu Meteora. Znaczy Moderatora ;)
   A tak serio – nikt z nas nie wie, jak potoczą się losy naszego Forum. Jeśli wpadnie na nie jakiś pryszczaty troll (np. w wyniku podpowiedzi wujka Google) i zechce napsuć krwi, to wtedy będziemy się martwić, a na razie cała ta piaskownica jest tylko nasza i ufam, że nikt z nas nie będzie sikał do piasku :)

 • Ola

  ha! i mięciutko tam jest, futrzasto, i w ogóle! nigdy nie należałam do żadnego forum i mam reise fieber, i w ogóle!

 • A ja się nie mogę na wstępie zalogować, bo mi powiadają, że nie to hasło, hm. No jak nie takie, skoro nowe i nieużywane? I już z kopa?!

  • Ola

   mętki, mętki :P

  • kanionek

   Eee… A może Caps Lock się włączył? Bo rozumiem, że już się zarejestrowałaś i wszystkie dane Ci przyjęło, a teraz nie możesz się zalogować, tak?

   • No tak. Najpierw zarejestrować się. No. To trochę do przodu się zrobiło :P

    • Męty, jak widać, nie tylko w oczach mam, Ola! :)

    • kanionek

     A Ty byś chciała tak od razu, do gabinetu i rozbierać się, BEZ UPRZEDNIEJ REJESTRACJI?

     • TAK! Ja się najpierw rozebrałam, a potem nago po korytarzu latałam.

     • kanionek

      Omamo… Przypomniała mi się historia, jak dawno temu małżonek chciał się wykręcić z jakiejś roboty, ale tak, żeby to jego zwolnili. No i też nie tak, żeby zaraz dyscyplinarnie i z hukiem, tylko jakoś po dżentelmeńsku, że panu już dziękujemy, mamy inną wizję rozwoju naszej firmy, czy coś. No i tu oczywiście mógł liczyć na mnie, więc doradziłam mu, żeby się przeleciał bez spodni po korytarzu na piętrze wysokich stołków (wiesz, prezesi, członkowie, szyszki w śmietanie), najlepiej krzycząc głośno o nagich królach, czy innych napoleonach. Ja uważam, że to wcale nie był głupi pomysł, bo wariatów, w dodatku gołych, firmy chętnie się pozbywają i robią to cicho i z pewną dozą wyrozumiałego współczucia dla delikwenta. A małżonek zrobił oczy jak nakrętki od słoika z musztardą, i od razu że NIE, i w ogóle z kim on się ożenił… Ludzie nie doceniają mojego geniuszu. Nawet najbliżsi. Chlip. Siurp.

 • kanionek

  Ola – no mięciutko, bo na koziej sierści :) Fora są fajne. Trochę jak kółka dyskusyjne…. RANY BOSKIE! Przypomniałam sobie. Nie ma działu o książkach i literaturze i filmie. Dorobię. Tylko chyba już nie dziś.

 • Ola

  Kanionku, strasznie bym chciała dowiedzieć się, kto jest wdową po ofierze Gonzalesa i dlaczego Andrzej rozwalił drzwi, ale nie dotrwam. Więc informuję, że odpowiedzialność za wszelkie moje dzisiejsze koszmary senne ponosi wiadomo kto. Dobranoc :P
  PS. Niech się dobrze dzieje w FOK. Howgh :)

  • kanionek

   Ola, ja też nie dotrwam ;) Oprócz bloga i świeżo upieczonego forum mam tu jeszcze tak zwaną prozę życia, i tak kraję, jak mi czasu staje. Kto jest wdową po ofierze Gonzalesa? To była aluzja do dawnych wydarzeń, czyli tej nieszczęsnej wiewiórki, którą Gonzales zamordował latem. Dlaczego Andrzej rozwalił drzwi? Bo mu się nie podobało, że były zamknięte, oraz dlatego, że ponieważ mógł :)
   Śpij dobrze, ja też zamierzam.

 • Eee? Alejakto? na tym forum nic nie ma.
  Chciałam coś poczytać o kozim sado-maso. I mienia zawód, meh.

  • kanionek

   Pewnie, że nie ma, bo forum istnieje od kilku godzin zaledwie. Myślałam, że idea forum nie wymaga bliższego objaśniania ;)

   • Inwentaryzacja to się zawsze umie znaleźć! Ależ masz wyczucie czasu, mą szeri! Akurat na wielkie otwarcie FOKi wejszłaś!

    • A rzeczywiście. Najwyraźniej trwająca faza Rem uniemożliwiła mi przeczytanie ze zrozumieniem. Dziękuję ci Moniu za wsparcie moralne, bo Kanionek chyba pomyślała, że dzielę IQ z Ireną, meh.

     • kanionek

      Jeśli myślisz, że ja wtedy myślałam, to się mylisz. I nawet fazą REM nie mogę się zasłonić, gdyż jako się rzekło, od kilku dni nie jem, nie śpię, a żyję (podobno, ale stosownych badań nie przeprowadzono). I w tym momencie powiem szczerze – nawet IQ Ireny jest poza zasięgiem moich marzeń ;)

 • zeroerhaplus

  Błaaaaaaaa, forum!!!
  Hip hip hurra, niech żyje Atos :)

  No, to się będzie działo…

  Bardzo wypaśne to forum, takie.. wygodne, dziękujemy pięknie wszyscy razem i z osobna :)

  Nie zaróbcie się tam w Kanionkowie na amen na tę wiosnę, coby Was na lato nie brakło!

  • kanionek

   No właśnie Atos pyta, czy może iść spać, bo ta jego nowa robota to się na jedną szesnastą etatu zapowiada :D
   Ale ja mu mówię: poczekaj, nie od razu Rzym spalono, ludzie po prostu jeszcze szukają zapałek ;)

   • zeroerhaplus

    Mam nadzieję, że nie Atos nie czekał na odpowiedź do teraz ;)

    A tak na marginesie, po krótkim dokładniejszym zlustrowaniu forum, śmiem stwierdzić, że bardzo mi się podobają działy poszczególne, a konkretniej – ich nazwy. Moi faworyci to “kącik z próżnią” oraz “dobre rady Cioci Samo Zło” :)

    Fajne to forum :)

    • kanionek

     Dzięki :D
     Może uda mi się jeszcze dziś dodać kolejne, bo zapomniałam o najbardziej oczywistych – książki i kuchnia. Człowiek musi jeść i czytać, inaczej zwariuje i z głodu padnie.

 • ciociasamozło

  A ja znowu gdzieś w ogonie! Dopiero zajrzłam i co ja pacze?! W oborze jest FOKa! Aaaaa… czekajcie na mnie, zaraz się zarejestruję. Kanionku nigdy nic nie moderowałam więc zapisuję się na ten sam kurs co BabaAga :)
  A w ogóle czuję się zaszczytnie kopnięta.

  Co do demontarzu drzwi przez Andrzeja to się nie poczuwam do odpowiedzialności, pisałam tylko o waleniu w BLACHĘ. I nie moja wina, że blachy Andrzejek nie miał w zasięgu rogów ;)
  Bożena na zdjęciu faktycznie do siebie nie podobna. Taka jakaś wesolutka, jak nie ona.
  Rosołki Wioli PiPiPiękne!
  Sieka – kołderki śliczne!

  • kanionek

   E tam zaraz w ogonie. Wieczór już był, i pewnie spałaś, gdy ogłaszano ;)
   Ja też nigdy nie pełniłam funkcji moderatora, i uważam, że to wcale nie zaszczyt, a dodatkowa praca i rzep na ogonie ;)
   A Andrzejowi chyba odbiło na punkcie insygniów władzy i rogi hoduje sobie coraz grubsze, i dłuższe, i bardziej zakręcone. Niedługo będzie miał problem z chodzeniem (wyobrażam sobie, że te rogi są ciężkie), i będzie sobie po prostu majestatycznie leżał na środku koziarni, jak Kozi Cesarz, a na rogach zawiesi mu się żyrandol.

 • Iwona

  O matkozcórkom! Atos ogonem macha, Andrzej rozrabia, Bożena podsłuchuje, i “ciuplaczki” sliczne, i kocyki, i FORUM! :-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *