Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$confirm_title - Line: 14 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 14 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$expcol_collapse - Line: 15 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 15 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$expcol_expand - Line: 16 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 16 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined variable $unreadreports - Line: 31 - File: global.php(961) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(961) : eval()'d code 31 errorHandler->error_callback
/global.php 961 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_forumteam - Line: 2 - File: global.php(1047) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(1047) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/global.php 1047 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_markread - Line: 16 - File: global.php(1070) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(1070) : eval()'d code 16 errorHandler->error_callback
/global.php 1070 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$ratings_update_error - Line: 5 - File: showthread.php(799) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(799) : eval()'d code 5 errorHandler->error_callback
/showthread.php 799 eval
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$post_deleted_error - Line: 21 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 21 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś ma skuteczny sposób na pozbawienie się nornic?
#11
(14-04-2015, 10:41 AM)Ciociasamozło napisał(a): Ciotka Paszczaka ("Lato Muminków") chciała sobie w warzywniku ustawić tabliczki "mszyce i inny drobiazg, proszone są o pozostawienie jednego listka sałaty". Myślisz, że nornice można zaliczyć do drobiazgu? ;)

Tjaaa, póki ich nie zbiorę w kupę i nie wysadzę w powietrze, to jest stanowczo drobiazg. Wkurzający, ale drobiazg :)

A ciotka Paszczaka... ciotka Paszczaka to jest osobna historia. Przypomniałaś mi, że muszę koniecznie odświeżyć sobie Muminki. Dzięki Ciociu :)
Odpowiedz
#12
U nas pomogło i na nornice i na krety sypanie w ich dziury mocno przesikanego piachu z kociej kuwety. Powędrowały w siną dal.
Odpowiedz
#13
(28-04-2015, 01:45 AM)Katarzyna napisał(a): U nas pomogło i na nornice i na krety sypanie w ich dziury mocno przesikanego piachu z kociej kuwety. Powędrowały  w siną dal.

Dzięki za radę, Katarzyna :)
U mnie nie pomogło, może to kwestia rodzaju żwirka, może moje nornice nają coś z węchem, nie wiem. Poczuły się tylko wyraźnie zachęcone do wykopania nowych korytarzy - tuż obok ;)

Ale, ale. Muszę się pochwalić postępami, mimo że nie moją są zasługą.
Narzędzie samostrzelające, o którym pisałam na początku sprawdza się w pewnym sensie. To znaczy strzela. Nie rozkopywaliśmy gleby dookoła celem znalezienia norniczego truchełka, ale muszę stwierdzić, że ilość kopek i norek się zmniejsza, no bo patrz punkt drugi:
Nasze małe kociaki trochę podrosły i w tym roku wychodzą już na zewnątrz. Kocia brygada szybkiego (mniej lub bardziej) reagowania wzrosła niniejszym w siłę o sto procent, a to już jest coś, bo te nowe sto procent jest pełne energii i jeszcze im się chce. Jak już nauczą się odróżniać ryjówkę (strasznie sympatyczne bydlę, a do tego ma echosondę wbudowaną w mechanizm, wiedzieliście? bo ja nie) od nornicy, oraz to wszystko od ropuch i żab, to będzie jeszcze lepiej.

Na razie stan jest remisowy. bo zauważyłam masę wolnych miejsc tam, gdzie kiedyś były byliny. Oraz jeden krzew nie do uratowania.

Walka trwa.
Odpowiedz
#14
witam czytając wasze komentarze pomyślałem że podzielę się swoim doświadczeniem, próbowałem wielu metod na nornice ale najskuteczniejszym okazało się o dziwo zakupienie i zastosowanie preparatu Difenor, polecam każdemu kto nie może poradzić sobie z tym problemem i ma dość obgryzionych korzonków roślin
Odpowiedz
#15
Witam , Widzę że to rozległy problem z którym i ja się borykałam od lat i nikt nie mógł sobie z nim poradzić. W tym roku całkiem przypadkowo gościłam na swojej działce kuzyna z Zakopanego i on polecił mi granulat na nornice Nie pamiętał jednak skąd go miał. Po powrocie do domu zabrałam się za poszukiwanie tego cudownego środka i znalazłam : https://www.sklepogrodniczy.pl/granulat-...os/http://Okazuje się że jest wiele środków na to zwierzątko i nie tylko  Dużo czytałam ,szukałam ale nigdy nikt nie miał konkretnego pomysłu.Jesienią zastosowałam i ciekawa jestem jak moja działka będzie wyglądała wiosną.
Odpowiedz
#16
Cześć Gosia Smile

Gdyby ktoś miał problem z odpaleniem strony do tego środka na nornice, tu jest prawidłowy link: https://www.sklepogrodniczy.pl/granulat-...250g-bros/

TYLE TYLKO, że jest to zwykła trutka na gryzonie, taka jak na myszy i szczury. I problem pojawia się np. wtedy, gdy mamy koty wychodzące z domu i buszujące po ogrodzie. Chyba. Nie sprawdzałam, co może się stać kotu, który zeżre nornicę zatrutą takim granulatem Undecided
Odpowiedz
#17
Słyszałam, że zarówno mocz zwierząt, ludzkie włosy jak i różne rośliny pozwalają pozbyć się kretów i nornic. Ale nie próbowałam tych metod. Kupiłam trutkę w saszetkach difenor. Pojedynczo włożyłam do kopca i w ten sposób szybko pozbyłam się szkodników.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości