Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$confirm_title - Line: 14 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 14 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$expcol_collapse - Line: 15 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 15 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$expcol_expand - Line: 16 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 16 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined variable $unreadreports - Line: 31 - File: global.php(961) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(961) : eval()'d code 31 errorHandler->error_callback
/global.php 961 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_forumteam - Line: 2 - File: global.php(1047) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(1047) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/global.php 1047 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_markread - Line: 16 - File: global.php(1070) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(1070) : eval()'d code 16 errorHandler->error_callback
/global.php 1070 eval
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$ratings_update_error - Line: 5 - File: showthread.php(799) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(799) : eval()'d code 5 errorHandler->error_callback
/showthread.php 799 eval
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$post_deleted_error - Line: 21 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 21 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KULINARIA W OBORZE
#1
ZUPA DYNIOWA
To naprawdę bardzo szybka zupa, chyba, że specjalnie gotuję bulion. 
1. Zajmuje najdłużej - obranie i pokrojenie dyni. Najlepsza zupa dyniowa wychodzi z 3-4 rodzajów dyni (piżmowa, muskat, prowansalska,, Piena Lunga di Napoli), bo dynie bardzo różnią się smakiem (dla mnie popularna hokkaido jest na ten przykład za mdła) i użycie niewłaściwej, samotnej dyni jest częstym powodem rozczarowań kulinarnych, bo bez smaku albo nie trafiła w nasz gust. Mieszając chociaż dwa rodzaje mamy szanse na głębszy smak bez szaleństwa przyprawiania - produkt obroni się sam. Warto eksperymentować i szukać własnego smaku i proporcji, wtedy. Dynia jak mało które warzywo jest do tego stworzona. Ale wiadomo - poza sezonem trzeba brać co jest - tu pomoże nam cytryna. Można ją upiec, jednakowoż z oszczędności prądu gotuję w naprawdę małej ilości wody, a najlepiej bulionu z solą i liśćmi laurowymi, marchewką i ziemniakami ( niewielki dodatek marchewki i ziemniaków czyni cudo z dyni i przenosi ją na inny poziom smaku - nie mają jedna wybijać się w pure- na 5-litrowy gar dyni wrzucam ok. 3 marchwie i ok. 3 ziemniaki ). Jeżeli się nie rozpadła rozgniatam ją dyngsem do ubijania ziemniaków. Jak ktoś lubi gładko - miksuje. Jak małych kawałków dyń bym nie brała - zawsze wychodzi gar, a po co upychać w lodówce gar wody. Nadprodukcję mrożę.
2. Boczniaki kroję w spore kawałki - na patelni się kurczą ( osobę, która rozpuściła niusa, że ogonki boczniaków się do niczego nie nadają chętnie bym spotkała osobiście. Boczniaki królewskie, podawane w najdroższych knajpach, to praktycznie sam ogonek - pycha). Obsmażam na oleju do lekkiego zrumienienia, lekko solę.
3. Bulion do rozrzedzenia zupy oczywiście najlepszy jest intensywny, dobrze przyprawiony bulion - bo dodajemy go w sumie niewiele. Jeżeli nie mam bulionu, dodaje wody.
4. Pozostałe potrzebności: mleko kozie - jak ktoś woli to może dać mleko krowie albo śmietanę, masło, cytryna i kolendra. Z przypraw u mnie tylko sól, ewentualnie pieprz lub pieprz cayenne.

Podsumowanie
Przygotowuję dynię z marchewką i ziemniakami oraz boczniaki jak wyżej. 
Ja przechowuję wszystko oddzielnie w lodówce i przed jedzeniem mieszam dynię, mleko, ewentualnie jeszcze wodę lub bulion do ulubionej gęstości i smaku, doprawiam solą, dorzucam boczniaki na sam koniec gotowania - to pozwala zachować im konsystencję i smak. Na talerzu dodaję masło, sok z cytryny- koniecznie i posiekaną kolendrę jak ktoś lubi.
Jeżeli wygodniej Wam przygotować wszystko w jednym garze to się też sprawdzi - tylko boczniaki naprawdę warto dodać tylko do ogrzania, a cytrynę na talerz.
A cytryna to świetny patent na ewentualną mdłość dań wszelakich. Zupa z soczewicy, wszelkie dale z cytryną są mega.
Smacznego
Dytek
Odpowiedz
#2
I mówisz, że jak pomieszam kilka gatunków to nie będzie mdła? No to popróbuję, jak już będzie dynia na tapecie.
Odpowiedz
#3
Jak kulinaria, to kulinaria Big Grin
ktoś wie jak zrobić koncentrat lubczyku w płynie? rośnie u mnie jak dziki i nie bardzo wiem jak zrobić żeby było dobre Wink
pastę z lubczyku zrobiłam, zobaczę jak się będzie przechowywać, ale bym chciała taką w płynie
Odpowiedz
#4
(27-05-2020, 04:31 PM)Willow napisał(a): Jak kulinaria, to kulinaria Big Grin
ktoś wie jak zrobić koncentrat lubczyku w płynie? rośnie u mnie jak dziki i nie bardzo wiem jak zrobić żeby było dobre Wink
pastę z lubczyku zrobiłam, zobaczę jak się będzie przechowywać, ale bym chciała taką w płynie

A to zadziała?
https://kochamjesc.pl/mamy-przepis-na-maggie/
Odpowiedz
#5
(27-05-2020, 07:26 PM)kapelusznik68 napisał(a):
(27-05-2020, 04:31 PM)Willow napisał(a): Jak kulinaria, to kulinaria Big Grin
ktoś wie jak zrobić koncentrat lubczyku w płynie? rośnie u mnie jak dziki i nie bardzo wiem jak zrobić żeby było dobre Wink
pastę z lubczyku zrobiłam, zobaczę jak się będzie przechowywać, ale bym chciała taką w płynie

A to zadziała?
https://kochamjesc.pl/mamy-przepis-na-maggie/

o, spróbuję Big Grin dzięki Heart
Odpowiedz
#6
A tak jeszcze chciałam...
Jak ktoś nie przepada za samą dynią, jak mój J. - upieczoną hokkaido dodałam do pomidorowej...Niebo w gębie, zupa była gęsta, aromatyczna i pyszna Smile. Ja pomidorową mogę codziennie, ale ta była suuuper Heart
Odpowiedz
#7
(28-05-2020, 08:02 PM)Willow napisał(a): A tak jeszcze chciałam...
Jak ktoś nie przepada za samą dynią, jak mój J. - upieczoną hokkaido dodałam do pomidorowej...Niebo w gębie, zupa była gęsta, aromatyczna i pyszna Smile. Ja pomidorową mogę codziennie, ale ta była suuuper Heart

A to ciekawy pomysł. Ukradnę.
Odpowiedz
#8
(28-05-2020, 08:14 PM)kapelusznik68 napisał(a):
(28-05-2020, 08:02 PM)Willow napisał(a): A tak jeszcze chciałam...
Jak ktoś nie przepada za samą dynią, jak mój J. - upieczoną hokkaido dodałam do pomidorowej...Niebo w gębie, zupa była gęsta, aromatyczna i pyszna Smile. Ja pomidorową mogę codziennie, ale ta była suuuper Heart

A to ciekawy pomysł. Ukradnę.

bierz Kochana  Big Grin, warto, szkoda tylko że teraz dyni nie ma  Undecided
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości