Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$confirm_title - Line: 14 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 14 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$expcol_collapse - Line: 15 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 15 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$expcol_expand - Line: 16 - File: global.php(958) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(958) : eval()'d code 16 errorHandler->error_callback
/global.php 958 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined variable $unreadreports - Line: 31 - File: global.php(961) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(961) : eval()'d code 31 errorHandler->error_callback
/global.php 961 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_forumteam - Line: 2 - File: global.php(1047) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(1047) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/global.php 1047 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_markread - Line: 16 - File: global.php(1070) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/global.php(1070) : eval()'d code 16 errorHandler->error_callback
/global.php 1070 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$postbit_attachment_filename - Line: 2 - File: inc/functions_post.php(1015) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php(1015) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 1015 eval
/printthread.php 207 get_post_attachments



FOK - kozie sery bez kozery
Z cyklu "cuda znalezione w domu i ogrodzie" - Wersja do druku

+- FOK - kozie sery bez kozery (https://kanionek.pl/forum)
+-- Dział: FOK (Forum Obory Kanionka) (https://kanionek.pl/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Hyde Park (https://kanionek.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Z cyklu "cuda znalezione w domu i ogrodzie" (/showthread.php?tid=22)

Strony: 1 2


RE: Z cyklu "cuda znalezione w domu i ogrodzie" - Ola - 07-05-2015

W sumie to dziwne, że potomkowie, jak piszesz, nie zainteresowali się pamiątkami po rodzinie. Jakikolwiek strych, a już taki po rodzinie to moim zdaniem skarbiec jest Smile Mimo kurzu, to musiała być fajna akcja - przeglądanie stryszku Smile


RE: Z cyklu "cuda znalezione w domu i ogrodzie" - zeroerhaplus - 09-05-2015

(07-05-2015, 10:59 PM)Ola napisał(a): W sumie to dziwne, że potomkowie, jak piszesz, nie zainteresowali się pamiątkami po rodzinie. Jakikolwiek strych, a już taki po rodzinie to moim zdaniem skarbiec jest :) Mimo kurzu, to musiała być fajna akcja - przeglądanie stryszku :)

Źle napisałam. To nie byli "bezpośredni" potomkowie.
Państwo mieszkający jako ostatni (i jednyni) w naszej chałupinie byli bezdzietni, odziedziczył to siostrzeniec pani, która zmarła długo po mężu (była też od niego o wiele młodsza) i mieszkała tu przez lata sama. Siostrzeniec - z racji, że jako dzieciak przebywał tu często i był jej pupilkiem.
Jak zobaczyłam, jakie skarby są na stryszku, to prawie zatańczyłam, bo bardzo lubię gmerać w takich rzeczach.
Posortowanie tego wszystkiego zajęło trochę czasu, bo trza się było przegrzebać przez pokolenia i nauczyć, kto jest kim. Pomogła mi trochę na początku sąsiadka, która rozpoznawała ludzi na zdjęciach.
Z ciekawostek: zachowana korrespondencja między byłą gospodynią a jej młodzieńczą miłością, niemieckim lotnikiem, który zginął dwa miesiące przed końcem wojny. Żeby to odczytać, musiałam się nauczyć innego alfabetu, o którego istnieniu nie miałam wcześniej pojęcia ;)
(dla ciekawych: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_S%C3%BCtterlina )

Pytałam potem rodziny byłych gospodarzy, czy ktoś chce te papiery i zdjęcia, ale nikt nie chce. No to siedzą w pudełku :)


RE: Z cyklu "cuda znalezione w domu i ogrodzie" - zeroerhaplus - 03-06-2015

Dla rozluźnienia nastroju oraz z okazji zbliżającego się długiego łykendu - nowa odsłona z cyklu "rzeczy straszne".
Oto przed państwem najdziwniejsza łopata, jaką spotkałam na swej drodze:

   

a poznałam ich niemało ;)
To coś, co na niej wisi, to zbitek pajęczyn, którymi łopata przymocowana była do ściany piwnicy. Styl wykrzywiony jest w bok (wykrzywiony, nie złamany, mimo że na taki wygląda).
Ktoś nią najwyraźniej pracował, bo zryta jest prawie do rdzenia, ale powiedzcie mi, jak?! Ja miałam problem z wbiciem jej w ziemię, zaprawdę nie było to proste ;)


RE: Z cyklu "cuda znalezione w domu i ogrodzie" - kanionek - 03-06-2015

Ktoś miał boczne skrzywienie kręgosłupa dużego stopnia, a Ty się nabijasz. Ładnie to tak? Big Grin


RE: Z cyklu "cuda znalezione w domu i ogrodzie" - zeroerhaplus - 04-06-2015

No ja się nie dziwię, że miał. Też bym miała od takiego sprzętu Wink