FOK - kozie sery bez kozery

Pełna wersja: Żywokost
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"(...)zielsko kwitnące fioletowymi dzwoneczkami drobnych kwiatów, o charakterystycznym, prawie czarnym korzeniu palowym (czarny jest z wierzchu, bo w środku to już normalny), któremu to korzeniowi przypisuje się lecznicze właściwości, takie mianowicie, że przyspiesza zrastanie się kości, znosi obrzęki związane z urazami kości i stawów i tym podobne."(Kanionek, wpis z 31.08.2017)
"obecnie stosuje się żywokost tylko zewnętrznie, w postaci okładów, i to są okłady z papki powstałej po utarciu korzenia." (Kanionek, komentarze)
"można kupić suszony korzeń żywokostu w aptece (najczęściej nie mają pod ręką, ale mogą zamówić), zmielić go w młynku do kawy, zalać gorącą wodą do uzyskania papki (ona będzie kleista, śliska, śluzowata taka), i tym się okładać do woli Wink" (Kanionek, komentarze)

"Z części zielonej robi się gnojówkę, tak jak z pokrzywy i podlewa się pomidory. Takie już dość wyrośnięte. Od tego lepiej kwitną i mają wiėcej owoców." (Buba)

Działanie lecznicze papki z korzenia potwierdzone przez Babcię Mrówki!

A Niezdecydowana poleca olejek z żywokostu i gojnika https://www.e-fito.pl/reumatyzm-stawy/13...gLPJvD_BwE
Pomógł na stłuczony łokieć - 1 tydzień regularnego smarowania 2-3x dziennie a potem nieregularnie do 3 tyg.
O żywokoście polecam poczytać tutaj: https://cellulitis.info.pl/domowe-sposob...-leczeniu/ Sporo cennych informacji.
Wygląda na to, że rozmawiacie o żywokoscie (Symphytum officinale), roślinie z rodziny ogórecznikowatych, która jest znana ze swoich właściwości leczniczych, szczególnie w zakresie wspomagania gojenia się skóry i kości.

Korzeń żywokostu jest szeroko stosowany w medycynie ludowej jako środek przyspieszający gojenie się ran, kontuzji i złamań kości, a także łagodzący ból i zmniejszający obrzęki. Papka z korzenia żywokostu może być stosowana na skórę w postaci okładów lub maści, co może przynieść ulgę w przypadku różnych urazów.

Natomiast ziele żywokostu może być wykorzystywane do przygotowania naturalnych nawozów roślinnych, takich jak gnojówka, co może przyczynić się do lepszego wzrostu i plonowania roślin, takich jak pomidory.

Olejek z żywokostu jest również popularnym produktem stosowanym do pielęgnacji skóry i leczenia różnych dolegliwości, takich jak bóle reumatyczne czy stłuczenia.

Warto jednak pamiętać, że przed zastosowaniem jakiegokolwiek naturalnego lekarstwa zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, szczególnie jeśli chodzi o długotrwałe stosowanie lub stosowanie u osób z różnymi schorzeniami.__________________________________
https://ranking-ubezpieczen-na-zycie.pl/